-14% Rockwood Kırıklar 3 Cilt, Türkçe 2013 Baskı
Kitap Detayları
Yazar ( lar ) Robert W. Bucholz
Sayfa Sayısı 3428
Basım Yılı 2013
Baskı 2.Baskı - 3 Cilt - Sert Kapak
Boyut 19,5 x 27,5 cm

“ Tüm zamanların en fazla satan ve kırıklar alanındaki 1 numaralı textbook’u ”

“ Kırıklar alanında ALTIN STANDART olmuş tek kapsamlı kaynak ”

Mesleklerinin zirvesindeki yüzlerce bilim adamından geniş literatür katkılı, 6000 görselli DEV ESER. Her Sayfasında Güçleneceksiniz…

Rockwood ve Green’in Erişkin Kırıkları’nın yedinci baskısındaki değişiklikler, altıncı baskıda yapılanlarla birlikte devam etmektedir.

 • Bu baskıda ek olarak 4 yeni bölüm ve 3 farklı kıta ve 10 farklı ülkeden katılan 53 yeni yazar mevcuttur.
 • Onbir yeni bölümde Rockwood ve Green’in önceki baskılarındaki farklı bölümlerde bahsedilmeyen konulara odaklanılmaktadır.
 • Ortopedik travmadaki ilerlemeler ve değişikliklerle başedebilmek için Paul Tornetta editör olarak, Edinburg’dan Margaret McQueen ve St Louis’ten Bill Ricci yardımcı editörler olarak görevlendirilmişlerdir. Üçü de başarılı ortopedik travma cerrahlarıdır ve ilgi ve tecrübe alanları yedinci baskının yaratılmasında çok yardımcı olmuştur. Ek olarak, yeni yazarların çoğu önümüzdeki iki veya üç on yıllık sürede travma yönetiminin nasıl olacağına karar verecek yeni nesil ortopedik travma cerrahlarını temsil etmektedirler.
 • Ortopedik travma, genellikle fark edildiğinden daha hızlı bir şekilde değişikliğe uğrayarak sürekli büyüyen bir disiplin olmaya devam etmektedir. 1975’te Dr. Rockwood ve Dr. Green ilk baskıyı yayınladıklarında, bir çok ülkede fiilen ortopedik travma uzmanı yoktu, kırıklar genellikle cerrahi olmayan yöntemlerle tedavi edilmekteydi ve ciddi travma sonrası mortalite belirgin düzeydeydi.  Bir kuşak içerisinde ortopedik cerrahideki değişiklikler, tıbbın diğer bölümlerinde olduğu gibi müthiş düzeyde olmuştur. Bu değişiklikleri bu baskıda dahil etmeye çalıştık. Savaş zamanı yaralanmaları ve ciddi düzeydeki sivil yaralanmalarının devam eden önemi; ateşli silah ve savaş zamanı yaralanmaları, ezilmiş ekstremite tedavisinin prensipleri, kemik ve yumuşak doku rekonstrüksiyonu ve amputasyon ile ilgili yeni bölümlerde yansıtılmaya çalışıldı. Ayrıca bu baskıda tüm ortopedik cerrahların başetmek zorunda kaldığı kaçınılmaz komplikasyonlardan geniş bir şekilde bahsedildi, sistemik komplikasyonların, kompleks bölgesel ağrı sendromu, enfeksiyon, nonunion ve malunion konularının tartışıldığı yeni bölümler eklendi. Ayrıca distal tibia kırıkları pilon kırıkları ve ayak bileği kırıkları olarak ayrıldı.
 • Ortopedik travmanın hızlı bir şekilde büyüyen diğer bir alanı, özellikle gelişmekte olan ülkeler için, osteoporotik kırıkların veya kırılganlık (fragility) kırıklarının tedavisidir. Bu kırıklar daha fazla tıbbi ve politik önem kazanmaktadır ve özellikle yaşlı hastaların tedavisi için özel ortopedik implantlar tasarlanmaya başlanmıştır. Bu eğilim önümüzdeki birkaç on yıl boyunca devam edecek gibi görünmektedir ve bu baskıdaki birçok bölüm bu değişimi vurgulamaktadır. Kitabın değişen sunumu ile yedinci baskıdaki değişiklikler vurgulanmıştır (highlighted-üzeri çizilmiştir). Birçok cerrahi fotoğrafı ve şekli ile tüm tablolar renklendirilmiştir. Bu baskı Dr. Tornetta, Dr. Ricci ve Dr. Schmidt tarafından yapılan cerrahi işlemlere ait yirmi yeni online videonun dahil edilmesi ile güçlendirilmiştir. Önümüzdeki yıl oniki yeni video oluşturulacaktır. Kullanıcı bu videolardan dersleri ve sunumları için küçük parçalar indirebilecektir. Ayrıca travma prosedürleri için faydalı birçok cerrahi yaklaşımın videosunu ulaşılabilir hale getirdik. Son baskıda sunulan “İnciler ve Tuzaklar” ve “Yazarın Tercih Ettiği Tedavi” bölümleri değiştirmediğimiz iki özelliktir. Yazarlarımızdan randomize çift kör çalışmalar ile düzey 1 kanıt seviyesi sunmalarını talep etmemiz ve aynı zamanda düzey 5 olan yazarın tercih ettiği metodlarını sunmamız belki de bir ikilem olarak değerlendirilebilir. Ancak, dünyanın önde gelen ortopedik travma cerrahlarının görüşlerini belirtmenin ve söylediklerine kulak vermenin Rockwood ve Green’in görevini olduğuna inanmaya devam etmekteyiz.

Rockwood ve Wilkins’in Çocuk Kırıkları’nın yedinci baskısındaki üç yeni bölüm editörü olan Jack Flynn, David Skaggs ve Peter Waters’ın desteklerine minnettarız.

 • Mükemmel bölümlere katkıda bulunmalarına ek olarak, her biri editörlükte bir parça üstlenmiş ve bizlere çocuk kırıklarıyla ilgili geniş miktardaki yeni bilgiyi bu baskıyla bütünleştirme konusunda yardımcı olmuşlardır. Hem eski hem de yeni tüm katkıda bulunanlar, kendilerine ait bölümlerde yeni teknikler, klinik sonuçlar ve temel bilimler konusunda araştırmalar hakkındaki en güncel bulguların sunulması için belirgin düzeyde güncellemeler yapmışlardır.
 • Her yeni baskı ile, sadece sunulan bilgiyi geliştirmeyi değil; ulaşımı ve anlamayı daha da kolaylaştıracak şekilde sunum şeklini de geliştirmeye çalıştık. Okuyucularımız için bu baskıyı daha çok “kullanıcı dostu” haline getirebilmek için, daha çok renkli şekil, yeni grafikler ve yeni bir format kullanılmıştır.
 • Umuyoruz ki bu baskıda da Dr. Rockwood, Dr. Wilkins ve Dr. King tarafından başlatılan mükemmeliyet geleneği devam eder ve çocuk kırıklarını tedavi edenler, karar verme yetilerini ve tedavi becerilerini geliştirmek için gerekli değerli bilgileri bulurlar.

Çeviri Editörleri: Prof. Dr. Mustafa BAŞBOZKURT, Prof. Dr. Cemil YILDIZ
ISBN: 9789752775022
Baskı Tarihi: 2013

Rockwood Kırıklar 3 Cilt, Türkçe 2013 Baskı

 • 810,00TL
 • 700,00TL
 • Vergiler Hariç: 648,15TL

Etiketler: Rockwood Kırıklar 3 Cilt, Türkçe 2013 Baskı